Model makroekonomiczny HERMIN
Polska
woj. dolnośląskie woj. opolskie woj. śląskie woj. małopolskie woj. podkarpackie woj. lubelskie woj. świętorzystkie woj. łódzkie woj. wielkopolskie woj. lubuskie woj. mazowieckie woj. kujawsko-pomorskie woj. podlasie woj. warmińsko-mazurskie woj. pomorskie woj. zachodniopomorskie województwa

Wyniki naszych badań można odnaleźć w Rzeczpospolitej

 

 Nasze ubiegłoroczne badania wykonane na zlecenie Ministerstwa Rozwoju zaowocowały publikacją prasową w Rzeczpospolitej. W wydaniu z 25 kwietnia 2017 r. można przeczytać artykuł pt. "Szybszy rozwój dzięki unijnemu wsparciu".  

 

"Napływ środków unijnych w znaczący sposób przełożył się na wzrost nominalnej wartości produktu krajowego brutto (PKB). W latach 2008-2015 (w tych latach wykorzystywaliśmy fundusze UE przyznane na lata 2007-2013) nasze PKB w cenach bieżących było średnio w skali roku o 7,3 proc. wyższe w porównaniu z sytuacją bez funduszy. Tak wynika z raportu przygotowanego przez Wrocławską Agencję Rozwoju Regionalnego (WARR), która podsumowała wpływ polityki spójności na rozwój społeczno-gospodarczy Polski". 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią artykułu  

 

Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego